en hızlı iş bulan üniversite

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde İŞKUR Kampüste Kariyer Günleri etkinliği ilgi gördü. ve bu etkınlıkde mezunları en hızlı iş bulan üniversiteler arasında 9. sırada olduğünu soyledi
Bu haber 2019-05-02 16:26:49 eklenmiş ve 96 kez görüntülenmiştir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ve Gaziantep İŞKUR iş birliği ile 'İŞKUR Kampüste' kariyer etkinliği düzenlendi. 'Güçlü yarınlar için gençlerimizin yanındayız' mottosuyla gerçekleşen etkinlikte: Geleceğin meslekleri, kariyer olanakları, istihdam alanları ve İŞKUR destekleri konuşuldu. Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, İŞKUR'un güçlü yarınların için gençlerimizin yanında olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sözen, "İŞKUR Kampüste projesiyle birlikte gençlerimiz, teorik bilgi ve birikimlerini pratiğe dökerek önemli tecrübeler edinmektedir. Bu tecrübeler, gençlerimize iş yaşamında başarılı bir grafik çizmelerini sağlamaktadır. Böylelikle hem pratik hem de teorik olarak hazır olan gençlerimiz, iş yaşamına hemen her anlamda hazır hale gelmektedir" dedi.

 

2018 RAPORUNA GÖRE

"Gençler için iki önemli süreç var; biri üniversiteyi kazanmak, ikincisi iş bulmak" diye konuşan Sözen, "Bu anlamda size iki yönlü bilgi akışı sağlayacak bir program olması amacıyla oldukça yararlı ve verimli içeriğe sahip etkinliğimizi düzenledik" şeklinde konuştu. Sözen, "Yükseköğretim İstihdam Endeksi 2018 raporuna göre HKÜ, mezunları en hızlı iş bulan üniversiteler arasında 9. sırada" dedi.

 

YOL GÖSTERMEK İÇİN BURADAYIZ

Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sıraç Ekin ise ''Gençlerin yanında olmak, onların istikrarını sağlamak, tecrübelerimizi onlara aktarmak ve onlara yol göstermek için buradayız. Öğrencilerimizin hem mezuniyet öncesi hem mezuniyet sonrası edinecekleri bilgilerle iyi bir noktaya geleceğinden hiç şüphem yok'' dedi.

 

ÖNEMLİ KONULAR ELE ALINDI

Üniversite Öğrencilerine Yönelik İstihdam ve Meslek Edindirme Olanakları konulu panelin moderatörlüğünü. Prof. Dr. Edibe Sözen yaptı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği panelde: Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sıraç Ekin; ''Üniversite Öğrencilerine Mezuniyet Öncesi Sağlanacak İŞKUR Destekleri'', HKÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysi İşler; ''Geleceğin Meslekleri ve AR-GE Faaliyetleri'', Kanal 5 Radyo ve Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Ünal ise ''Yeni Yüzyılda Medya Algı Kariyer ve İstihdam İlişkisi'' konulu sunumlarını yaptı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer iş imkanları haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
kadınlara evde iş imkanı|İş İmkanları|internetten ek iş imkanı
© Copyright 2013 isimkanlari.net. Tüm hakları saklıdır.